"Jestli my nejsme číslem jedna ... naši klienti jsou ! "


 

Základní informace

MĚNA, KURZY

Měna: Euro (EUR)
Aktuální kurz: 1 EUR = 25.865 CZK

Kypr je třetím největším ostrovem ležícím ve Středozemním moři a nejen díky svému podnebí s krásnými 300 slunečnými dny je také jedním z oblíbených a často vyhledávaných turistických cílů. Již mnoho let představuje ostrov zdroj mědi pro velkou část východního středozemí a právě vysoký výskyt tohoto kovu dal Kypru jeho jméno, jež pochází z řeckého slova kypros = měď. Podle řecké mytologie se právě na Kypru na pláži Achni zrodila řecká bohyně lásky Afrodité. Kypr představuje se svou pestrou a bohatou přírodní krásou atraktivní ostrovní stát plný kontrastů. Naleznete zde nádherné písečné či oblázkové pláže, slaná jezera, exotické citrusové rostliny a divoké horské lesy a mnoho dalších přírodních krás a úkazů.

 Kypr se dělí na severní tureckou část a jižní řeckou část. Dříve byla často vyhledávána a navštěvována turecká část Kypru, nyní se ale turistický ruch pozvolna přesouvá do jižní řecké části, kde v posledních letech vzniklo velké množství nových hotelů a příjemných turistických letovisek. Od západu k východu je rozdělen dvěma pohořími – Kyreniou na severu a Tróodosem na jihu. Hlavní město Nikósie – někdy také nazývána Lefkósie – se nachází mezi oběma pohořími v centru nížiny Mesaória. Město se stále dělí na řeckou a tureckou část, čímž se řadí mezi poslední rozdělené město na světě. Mezi nejznámější památky v Nikósii patří mešita Omerye – bývalý kostel přebudovaný Turky na mešitu, městské hradby s dochovanou Famgustskou bránou a katedrála Svatého Jana, v níž se vysvěcují ortodoxní arcibiskupové. Na celém území ostrova naleznete obrovské množství jedinečných kulturních památek se stopami řecké, turecké a anglické kultury, řada z nich je zapsána na seznamu kulturních památek UNESCO.

 

Turistům nabízí Kypr jedinečnou možnost prožití neopakovatelné dovolené s velkým množstvím zábavních a sportovních aktivit, s příležitostí objevovat úchvatné památky řecké a turecké kultury,poznávat pestrou a nespoutanou přírodu ostrova, odpočívat na krásných písčito-oblázkových plážích, ochutnávat vyhlášenou středomořskou kuchyni a užívat si typickou neopakovatelnou atmosféru ostrova a vlídnost a pohostinnost místních obyvatel.

 

Přírodní podmínky

Kypr je obecně považován za ostrov mnohých kontrastů a ostrov značné krásy. V zimě můžete současně lyžovat v horách Troodosu a koupat se ve vlnách moře.

 

Klimatické podmínky:

Podnebí je tu pro letní radovánky více než příznivé, je to slunečný ostrov s minimem srážek, klimatické podmínky jsou velmi příznivé pro pobyt u moře po dobu nejméně šesti měsíců v roce.

 

Počet obyvatel: cca 690 000, 97% pravoslavní

 

Hlavní město: Nikósie (Lefkósia), (186 000 obyvatel)

 

Jazyk: Řečtina a turečtina

 

Ceny:

Obecně platí, že ceny na Kypru jsou vyšší než u nás. Oblíbenými suvenýry z Kypru bývají místní víno, sýr, olivy, ale také keramické nebo kožené výrobky. Nejznámějším vínem Kypru je tzv. likérové víno Commandaria – produkt klášterních mnichů.

 

Platební karty:

Běžné druhy platebních karet jsou přijímány v hotelech a půjčovnách automobilů. V obchodech a restauracích ne vždy akceptují platby kartou. Bankomaty jsou v každém větším městě i ve střediscích cestovního ruchu.

 

Půjčovna automobilů:

V každém turistickém letovisku na Kypru si lze zapůjčit automobil nebo motocykl. Ceny se pohybují od 35 EUR/den, automobily se ve většině autopůjčoven půjčují na dva a více dní. Dobře zde funguje i autobusová doprava, kterou zajišťují většinou soukromé společnosti. Jezdí se vlevo. Jízda vlevo je pozůstatkem Commonwealthu. Mimochodem anglicky zde mluví téměř každý. Na jízdu vlevo musíte pamatovat i při jízdě na kole.

 

Pláže:

Pláže na Kypru jsou veřejné, písečné, jsou vyhlášené svou čistotou a průzračným mořem. Platí se pouze za slunečníky a lehátka.

 

Průměrné teploty:vzduch | voda
duben22 | 20
květen26 | 21
červen30 | 25
červenec33 | 26
srpen33 | 28
září30 | 28
říjen28 | 27

 

Měna:EURO
Časový posun:+ 1 hodina
Doba letu:3,5 ho

 

Cestovní doklady

Při turistických cestách na Kypr platí pro občany ČR bezvízový styk. Občan ČR může cestovat na Kypr na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu, který je vybaven strojově čitelnou zónou a který nemá oddělenou vyznačenou část (tj. bez odstřiženého rohu). Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území Kypru.
Podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 444/2009 a podle zákona č. 197/2010 Sb., skončilo dnem 1. července 2011 zapisování dětí do cestovních dokladů rodičů. Provedené zápisy dětí v cestovních dokladech rodičů jsou platné pouze do 26. června 2012, po tomto datu budou moci děti cestovat jen s vlastním cestovním dokladem. Toto opatření se týká i zápisu dětí provedených do občanských průkazů rodičů. Skončením platnosti zápisu dětí v cestovních dokladech rodičů však nekončí platnost cestovních dokladů rodičů.

Držitelé cestovních pasů jiných států jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

Řadit dle:
123456789
127 položek, 13 stránek

cena od: 10 790.00 Kč

Kypr, Jižní Kypr, Larnaka

CROWN RESORT HENIPA ***

V klidné poloze cca 6 km od centra Larnaky (pravidelné linkové spojení).  

cena od: 11 815.00 Kč

Kypr, Jižní Kypr, Ayia Napa

Green Bungalows **

Pokud hledáte ubytování s vlastním stravováním blízko centra pulzujícího města Ayia Napa na Kypru, Green Bungalows jsou pro Vás jako stvořené. Jde o r...

cena od: 11 990.00 Kč

Kypr, Jižní Kypr, Paphos

Kissos ***

Hotel poblíž centra města Paphos. V okolí obchody, restauarace a bary. Výborná dostupnost místních památek.

cena od: 13 313.00 Kč

Kypr, Jižní Kypr, Protaras

Windmills Apartments ***

Windmills Apartments je rodinný komplex, který nabízí komfortní ubytování, služby a občanskou vybavenost v typicky vřelém a přátelském kyperském prost...

cena od: 13 990.00 Kč

Kypr, Jižní Kypr, Ayia Napa

NICHOLAS COLOR ***

Renovovaný hotel situovaný v pěší vzdálenosti od centra střediska Ayia Napa s možností nákupů a zábavy. Aquapark Water World cca 6 km, letiště cca 58 ...

cena od: 14 690.00 Kč

Kypr, Jižní Kypr, Larnaka

Larco **

Rodinný hotel cca 20 minut chůze od centra města Larnaca. V okolí obchody a restaurace. Letiště cca 5 km.

cena od: 14 990.00 Kč

Kypr, Jižní Kypr, Ayia Napa

CHRISTOFINIA ***

Na okraji letoviska Ayia Napa. V okolí několik obchodů, restaurací a barů. Rušné centrum Ayia Napa cca 3 km (pravidelné autobusové spojení).  

cena od: 15 990.00 Kč

Kypr, Jižní Kypr, Protaras

FUNTAZIE KLUB ANASTASIA ****

V klidné poloze v okrajové části Protarasu, poblíž menší písečné pláže. Centrum Protarasu cca 1 km, cca 54 km od letiště.  

cena od: 15 990.00 Kč

Kypr, Jižní Kypr, Limassol

Odysseia ***

Hotel cca 70 km od letiště Laranka, v blízkosti centra Limassol. V okolí obchody, restaurace a bary.

cena od: 16 021.00 Kč

Kypr, Jižní Kypr, Ayia Napa

Bella Napa Bay Hotel ****

Bella Napa Bay Hotel je posazený na kopci s výhledem na krásný záliv v populárním letovisku Ayia Napa na Kypru. Je situován pouze 300 m od pláže a 1 k...

123456789
127 položek, 13 stránek
  • letenky

Dostupné destinace

Radio jih