"Jestli my nejsme číslem jedna ... naši klienti jsou ! "


 

Základní informace

Ostrov perel – je symbiózou karibské přitažlivosti, spojující neopakovatelné kouzlo přírodních pláží, lemovaných palmami, se stálým teplým podnebím a mírným Karibským mořem.

Nejen ideální místo báječného odpočinku v prostředí karibského ráje, ale také brána k dalším kouzlům Venezuely, do delty Orinoka s jeho jedinečným biotopem, na pláně Canaimy s impozantními stolovými horami „tepuis“ a mohutnými vodopády, z nichž úchvatný, nejvyšší na světě Andělský vodopád - Salto Angel padá z výšky takřka jednoho kilometru.

 

Zdraví - očkování

Při cestách do míst, která jsou součástí této nabídky, není vyžadováno žádné očkování. Před cestou doporučujeme informovat se o vhodném postupu při zdravotních potížích u Vašeho praktického lékaře.

 

Pronájem auta - Výlety

Malý vůz na jeden den cca 50 USD. Speciální vůz (mikrobus, vůz s odnímatelnou střechou apod.) od 70 USD/ den. Uvedené ceny jsou pouze orientační. Ke sjednání pronájmu je nutné mít platný řidičský průkaz ČR, kreditní kartu a dosáhnout věku 21 let.

Poznávací programy a fakultativní výlety jsou ve všech místech organizovány v optimální podobě místním poskytovatelem služeb. S podrobnou nabídkou fakultativních výletů se můžete seznámit v místě pobytu. Prosím, seznamte se vždy podrobně s podmínkami během poznávacích zájezdů a fakultativních programů. Při rozhodování o účasti na těchto programech je třeba zejména vzít v úvahu odlišnosti místních přírodních, ekonomických a sociálních podmínek, stejně jako jinou kulturu, myšlení a chování místního obyvopení, tolerance a flexibilita ze strany návštěvníků je nutným předpokladem k tomu, aby bylo možné nabízený program co nejvíce vychutnat.

 

Mobilní telefony

Spojení prostřednictvím oficiálních českých operátorů GSM mobilních telefonů je z Isla Margarity omezeno. O rozsahu a možnostech Vašeho roamingu se, prosím, informujte u vlastního mobilního operátora. Kromě nákladnějšího telefonního spojení přímo z hotelového pokoje je však snadno dostupné zakoupení telefonní karty, které Vám umožní telefonické spojení do mezinárodní sítě z místních telefonních automatů.

 

Internet

Přístup na internet je zpravidla za poplatek umožněn v hotelech vyšších kategorií. Prověřte si, prosím, u popisu jednotlivých hotelů. Na ostrově fungují i internetové kavárny. V naléhavých případech lze prostřednictvím delegáta sjednat přístup na internet za poplatek v kanceláři místní partnerské organizace.

 

Elektřina

Na Isla Margaritě střídavý proud o napětí 110 V. Americká norma zásuvek s plochými kolíky. Tzv. přechodky je lépe pořídit si předem. Na Isla Margaritě jsou však zpravidla běžně k dostání za cenu 1-2 USD. Ačkoliv je Venezuela největším vývozcem ropy na latinskoamerickém kontinentě, i zde může občas dojít k výpadku dodávek elektrické energie. Hotely vyšších kategorií mají většinou pro podobné případy záložní zdroje energie, které však dlouhodobější nebo vážnější výpadky nemusí vždy plně nahradit.

 

Místní zvláštnosti ubytování

Hotelové pokoje jsou vybaveny dvojitými postelemi (tzv. „letišti“) různých rozměrů od běžných tzv. double-beds přes širší queensize-beds až po nejširší kingsize-beds. V některých hotelech je v této souvislosti uplatňována kategorie tzv. „amerického dvoulůžkového pokoje“, s dvěma širokými postelemi rozměru queen-size. Do takových pokojů nejsou umisťovány přistýlky a dítě nebo až 2 děti spí na postelích společně s rodiči.

 

Pláže – Plavání

Pláže jsou populárním místem víkendového odpočinku místních obyvatel. Také během svátků jako jsou vánoce, Nový rok, velikonoce nebo 1. květen je Isla Margarita oblíbeným cílem návštěv Venezuelců z pevniny a také z dalších zemí regionu. Vzhledem k silným podmořským proudům podél některých pláží se nedoporučuje plavat daleko do moře a být opatrný při provozování vodních sportů jako je např. plachtění nebo windsurfing.
Opalování „nahoře bez“ se setkává mezi místními obyvateli v navštívených místech s nesouhlasem a nelze proto doporučit jej praktikovat. Pláže v letoviscích, která jsou součástí nabídky, jsou charakterizovány jako bezpečné, což nevylučuje obvyklou dávku obezřetnosti jako prevenci proti kapesním krádežím a běžné drobné kriminalitě.

 

Placení

Ke směně na místě jsou nejpraktičtější USD nebo EUR v hotovosti nebo cestovní šeky v USD i v EUR (je třeba počítat s určitým odpočtem za bankovní operaci). Běžný účet v hotelu i nákupy v nákupních střediscích lze obvykle hradit kreditními kartami jako jsou VISA a EUROCARD/MASTERCARD. Směnný kurs je ve směnárnách lepší než v hotelech.

 

Spropitné

Spropitné je naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytování služeb. Při obsluze, v restauracích, u kadeřníka apod. je očekáváno spropitné ve výši 10-15% účtu, za odnesení zavazadel 1-2 USD podle kategorie hotelu, uklízečce hotelového pokoje obvykle 5 USD/ pokoj/ týden. Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve Vašich rukou.

 

Průměrné teploty:vzduch | voda
listopad31°C | 28°C
prosinec31°C | 27°C
leden30°C | 26°C
únor30°C | 26°C
březen31°C | 27°C
duben31°C | 27°C

 

 

PRAKTICKÉ INFO 
MěnaVenezuelský Bolívar (BS)
Časový posun-5,5 hodiny (-6,5 hodin v době platnosti letního času)

 

 

Cestovní doklady

Při turistických cestách na Isla Margaritu, stejně jako na pevninskou část Venezuely, není vyžadováno pro držitele cestovních pasů ČR vstupní vízum. Cestovní pasy musí být platné minimálně 6 měsíců po datu ukončení zájezdu. Venezuelská turistická karta vám bude poskytnuta spolu s instrukcí k jejímu vyplnění leteckou společností během letu na Isla Margaritu. Držitelé cestovních dokladů jiných států než ČR jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

 

 

Řadit dle:
123456789
více než 100 stránek

cena od: 227.00 Kč

Chorvatsko, Istrie, Poreč

Apartmány LANTERNA typ A **

jedno z nejznámějších středi­sek se nachází na zalesněném poloost­rově Lanterna, který je známý vynikající ochranou životního prostředí, cca 13 km sev...

Rakousko, Vídeň, Nákupní centrum Vösendorf

Nákupy v Primarku u Vídně

Popis:Nákupy v Primarku u Vídně 1denní zájezd do Rakouska V ceně doprava autobusem Nástupní místa bez příplatku: Brno, Mikulov Velký výběr zboží za su...

cena od: 241.00 Kč

Chorvatsko, Istrie, Poreč

Apartmány LANTERNA typ B **

jedno z nejznámějších středisek se nachází na zalesněném poloostrově Lanterna, který je známý vynikající ochranou životního prostředí, cca 13 km sever...

Chorvatsko, Istrie, Poreč

Apartmány LANTERNA SUNSET ***

jedno z nejznámějších středisek se nachází na zalesněném poloostrově Lanterna, který je známý vynikající ochranou životního prostředí, cca 13 km sever...

cena od: 400.00 Kč

Chorvatsko, Istrie, Poreč

Rakousko, Dolní Rakousko, Laxenburg

Kouzelný zámek Laxenburg, čokoládovna a plavba po podzemním jezeře

Popis:Kouzelný zámek v Laxenburgu, čokoládovna a plavba po podzemním jezeře1denní poznávací zájezd do RakouskaČokoládovna HauswirthVodní zámek Franzes...

cena od: 449.00 Kč

Rakousko, Vídeň, Vídeň

ZOO Vídeň + Schönbrunn

Popis:ZOO Vídeň + Schönbrunn1denní poznávací zájezd do RakouskaOcenění nejlepší ZOO v Evropě z roku 2012Slavné Schönbrunnské zahradyV ceně doprava au...

Termín

Doprava

Strava

Sleva

Cena

Rakousko, Salcbursko - Lungau, Lungau

Penziony v St. Michaelu v Lungau ***

penziony jsou různě rozmístěny po St. Michaelu a okolí, na základě poptávky Vám vypracujeme nabídku na konkrétní ubytování.

cena od: 450.00 Kč

Rakousko, Salcbursko - Kaprun - Zell am See, Kaprun a Zell am See

Penziony v Maishofenu

Maishofen má dobou polohu cca 3 km od Zell am See, cca 15 km od Saalbachu i Maria Alm. Celá oblast je protkaná sítí pohodlných cyklostezek, které vedo...

123456789
více než 100 stránek
  • letenky

Dostupné destinace

Radio jih