"Jestli my nejsme číslem jedna ... naši klienti jsou ! "


 

Základní informace

Ostrov perel – je symbiózou karibské přitažlivosti, spojující neopakovatelné kouzlo přírodních pláží, lemovaných palmami, se stálým teplým podnebím a mírným Karibským mořem.

Nejen ideální místo báječného odpočinku v prostředí karibského ráje, ale také brána k dalším kouzlům Venezuely, do delty Orinoka s jeho jedinečným biotopem, na pláně Canaimy s impozantními stolovými horami „tepuis“ a mohutnými vodopády, z nichž úchvatný, nejvyšší na světě Andělský vodopád - Salto Angel padá z výšky takřka jednoho kilometru.

 

Zdraví - očkování

Při cestách do míst, která jsou součástí této nabídky, není vyžadováno žádné očkování. Před cestou doporučujeme informovat se o vhodném postupu při zdravotních potížích u Vašeho praktického lékaře.

 

Pronájem auta - Výlety

Malý vůz na jeden den cca 50 USD. Speciální vůz (mikrobus, vůz s odnímatelnou střechou apod.) od 70 USD/ den. Uvedené ceny jsou pouze orientační. Ke sjednání pronájmu je nutné mít platný řidičský průkaz ČR, kreditní kartu a dosáhnout věku 21 let.

Poznávací programy a fakultativní výlety jsou ve všech místech organizovány v optimální podobě místním poskytovatelem služeb. S podrobnou nabídkou fakultativních výletů se můžete seznámit v místě pobytu. Prosím, seznamte se vždy podrobně s podmínkami během poznávacích zájezdů a fakultativních programů. Při rozhodování o účasti na těchto programech je třeba zejména vzít v úvahu odlišnosti místních přírodních, ekonomických a sociálních podmínek, stejně jako jinou kulturu, myšlení a chování místního obyvopení, tolerance a flexibilita ze strany návštěvníků je nutným předpokladem k tomu, aby bylo možné nabízený program co nejvíce vychutnat.

 

Mobilní telefony

Spojení prostřednictvím oficiálních českých operátorů GSM mobilních telefonů je z Isla Margarity omezeno. O rozsahu a možnostech Vašeho roamingu se, prosím, informujte u vlastního mobilního operátora. Kromě nákladnějšího telefonního spojení přímo z hotelového pokoje je však snadno dostupné zakoupení telefonní karty, které Vám umožní telefonické spojení do mezinárodní sítě z místních telefonních automatů.

 

Internet

Přístup na internet je zpravidla za poplatek umožněn v hotelech vyšších kategorií. Prověřte si, prosím, u popisu jednotlivých hotelů. Na ostrově fungují i internetové kavárny. V naléhavých případech lze prostřednictvím delegáta sjednat přístup na internet za poplatek v kanceláři místní partnerské organizace.

 

Elektřina

Na Isla Margaritě střídavý proud o napětí 110 V. Americká norma zásuvek s plochými kolíky. Tzv. přechodky je lépe pořídit si předem. Na Isla Margaritě jsou však zpravidla běžně k dostání za cenu 1-2 USD. Ačkoliv je Venezuela největším vývozcem ropy na latinskoamerickém kontinentě, i zde může občas dojít k výpadku dodávek elektrické energie. Hotely vyšších kategorií mají většinou pro podobné případy záložní zdroje energie, které však dlouhodobější nebo vážnější výpadky nemusí vždy plně nahradit.

 

Místní zvláštnosti ubytování

Hotelové pokoje jsou vybaveny dvojitými postelemi (tzv. „letišti“) různých rozměrů od běžných tzv. double-beds přes širší queensize-beds až po nejširší kingsize-beds. V některých hotelech je v této souvislosti uplatňována kategorie tzv. „amerického dvoulůžkového pokoje“, s dvěma širokými postelemi rozměru queen-size. Do takových pokojů nejsou umisťovány přistýlky a dítě nebo až 2 děti spí na postelích společně s rodiči.

 

Pláže – Plavání

Pláže jsou populárním místem víkendového odpočinku místních obyvatel. Také během svátků jako jsou vánoce, Nový rok, velikonoce nebo 1. květen je Isla Margarita oblíbeným cílem návštěv Venezuelců z pevniny a také z dalších zemí regionu. Vzhledem k silným podmořským proudům podél některých pláží se nedoporučuje plavat daleko do moře a být opatrný při provozování vodních sportů jako je např. plachtění nebo windsurfing.
Opalování „nahoře bez“ se setkává mezi místními obyvateli v navštívených místech s nesouhlasem a nelze proto doporučit jej praktikovat. Pláže v letoviscích, která jsou součástí nabídky, jsou charakterizovány jako bezpečné, což nevylučuje obvyklou dávku obezřetnosti jako prevenci proti kapesním krádežím a běžné drobné kriminalitě.

 

Placení

Ke směně na místě jsou nejpraktičtější USD nebo EUR v hotovosti nebo cestovní šeky v USD i v EUR (je třeba počítat s určitým odpočtem za bankovní operaci). Běžný účet v hotelu i nákupy v nákupních střediscích lze obvykle hradit kreditními kartami jako jsou VISA a EUROCARD/MASTERCARD. Směnný kurs je ve směnárnách lepší než v hotelech.

 

Spropitné

Spropitné je naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytování služeb. Při obsluze, v restauracích, u kadeřníka apod. je očekáváno spropitné ve výši 10-15% účtu, za odnesení zavazadel 1-2 USD podle kategorie hotelu, uklízečce hotelového pokoje obvykle 5 USD/ pokoj/ týden. Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve Vašich rukou.

 

Průměrné teploty:vzduch | voda
listopad31°C | 28°C
prosinec31°C | 27°C
leden30°C | 26°C
únor30°C | 26°C
březen31°C | 27°C
duben31°C | 27°C

 

 

PRAKTICKÉ INFO 
MěnaVenezuelský Bolívar (BS)
Časový posun-5,5 hodiny (-6,5 hodin v době platnosti letního času)

 

 

Cestovní doklady

Při turistických cestách na Isla Margaritu, stejně jako na pevninskou část Venezuely, není vyžadováno pro držitele cestovních pasů ČR vstupní vízum. Cestovní pasy musí být platné minimálně 6 měsíců po datu ukončení zájezdu. Venezuelská turistická karta vám bude poskytnuta spolu s instrukcí k jejímu vyplnění leteckou společností během letu na Isla Margaritu. Držitelé cestovních dokladů jiných států než ČR jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

 

 

Řadit dle:
123456789
více než 100 stránek

cena od: 300.00 Kč

Rakousko, Dolní Rakousko, Dolní Rakousko - ostatní

Primark

Odjezd z Brna v 7.30 hod. do Rakouska. Osobní volno k nákupům přes 5 hodin. Odjezd zpět do ČR v cca 15.00 hod., příjezd do Brna kolem 16.30 hod.

Maďarsko, Západní Maďarsko, Mosonmagyaróvár

Na skok do termálních lázní Mosonmagyaróvár

Popis:Na skok do termálních lázní MosonmagyaróvárNávštěva jedněch z nejlepších lázní v MaďarskuK dispozici 7 bazénů s léčivou minerální vodouNástupní ...

cena od: 350.00 Kč

Maďarsko, Západní Maďarsko, Bükfürdo

Mosonmagyaróvár

Zdejší termální voda, zásaditá, hydrogenkarbonátová a chloridová s mnoha rozpuštěnými solemi, patří mezipět nejúčinnějších léčivých vod v Evropě. Láze...

cena od: 380.00 Kč

Polsko, Jižní Polsko, Kudowa Zdroj

Kudowa Zdrój

POLSKO - KUDOWA ZDRÓJjednodenní výlet za nákupy

cena od: 389.00 Kč

Rakousko, Dolní Rakousko, Dolní Rakousko - ostatní

Solné lázně Gmünd

Venku zima, mlha, deštivo.......co dělat v takovouto listopadovou sobotu? Ven se vám nechce, v televizi nic zajímavého, čtení vás uspává....co takhle ...

Termín

Doprava

Strava

Sleva

Cena

cena od: 390.00 Kč

Maďarsko, Západní Maďarsko, Bükfürdo

Györ

Györ známe jako maďarské město trhů z dob minulých. V říjnu 2003 byly otevřeny termální a zážitkové lázně.Termální voda je zvláště vhodná k léčbě pohy...

cena od: 390.00 Kč

Maďarsko, Západní Maďarsko, Bükfürdo

Bükfördö

Lázeňský komplex Bükfürdö je jedním z nejmodernějších lázeňských zařízení v Maďarsku. 34 bazénů s léčivými účinky nebo zážitkové bazény, jacuzzi, Knei...

cena od: 390.00 Kč

Maďarsko, Západní Maďarsko, Bükfürdo

Sárvár

Lázně Sárvár otevřené v roce 2002 se pyšní mnoha oceněními a bývají označovány jako lázně 3 generací, protože na své si zde přijdou všechny věkové kat...

USA, Zájezdy za sportem - USA, Hokej

New York Islanders - vstupenky *

Dostupné termíny: New York Islanders - Toronto Maple Leafs 28.02. New York Islanders - Pittsburgh Penguins 01.11. New York Islanders - Florida Panther...

Německo, Sasko, Drážďany

Předvánoční nákupy v Drážďanech

Buďte o krok napřed. Vyjeďte na nákupy dříve než začne předvánoční shon. Vydejte se s námi do nedalekých Drážďan. Čekají na vás zajímavé akční nabídky...

Termín

Doprava

Strava

Sleva

Cena

123456789
více než 100 stránek
  • letenky

Dostupné destinace

Radio jih