"Jestli my nejsme číslem jedna ... naši klienti jsou ! "


 

Základní informace

Nádherný ostrov Haiti – historicky Hispaniola,jehož větší východní část zabírá Dominikánská republika, je proslulý širokými slunnými plážemi s bílým pískem, které jsou lemovány bujnou tropickou vegetací nejrůznějších forem a tvarů.

Ostrov má velice příjemné klima a množství historických památek z dob Kryštofa Kolumba. Pokud hledáte romantickou a bezstarostnou dovolenou strávenou v typické karibské atmosféře na pláži pod palmami se skvělými službami špičkových hotelů All Inclusive (tento systém služeb „vše v ceně“ se tu narodil), Dominikánská republika Vám tyto požadavky splní beze zbytku. Ještě dlouhopo návratu se budete nechávat unášet vzpomínkami na toto nezapomenutelné místo.


Zdraví - očkování
Při cestách do míst, která jsou součástí této nabídky, není vyžadováno žádné očkování. Na případnou  doporučovanou zdravotní prevenci a vhodný postup při eventuálních zdravotních potížích doporučujeme se informovat u Vašeho praktického lékaře.


Klima – oblečení
V karibském tropickém klimatu je nejvhodnější lehké zejména bavlněné oblečení. Při občasném večerním ochlazení, zejména v průběhu prosince a ledna stejně jako v klimatizovaných prostorách můžete využít i lehké pulovry, bundy nebo svetříky.


Pronájem auta - Výlety
Malý vůz na jeden den cca 50 USD. Speciální vůz (mikrobus,vůz s odnímatelnou střechou apod.) od 70 USD/ den.Uvedené ceny jsou pouze orientační. Ke sjednání pronájmu je nutné mít platný řidičský průkaz ČR, kreditní kartu a dosáhnout věku 21 let.

Poznávací programy a fakultativní výlety jsou ve všech místech organizovány v optimální podobě místním poskytovatelem služeb. S podrobnou nabídkou fakultativních výletů se můžete seznámit v místě pobytu. Prosím, seznamte se vždy podrobně s podmínkami během poznávacích zájezdů a fakultativních programů. Při rozhodování o účasti na těchto programech je třeba zejména vzít v úvahu odlišnosti místních přírodních, ekonomickýcha sociálních podmínek, stejně jako jinou kulturu, myšlení a chování místního obyvatelstva.Pochopení, tolerance a flexibilita ze strany návštěvníků je nutným předpokladem k tomu, aby bylo možné nabízený program co nejvíce vychutnat.


Mobilní telefony
V Dominikánské republice funguje mobilní telefonické spojení v oblastech, kde se turisté pohybují, většinou bez větších závad. Na překážku může někdy být kolísající síla signálu. O rozsahu a možnostech vlastního roamingu se, prosím, informujte u vlastního mobilního operátora.


Internet
Přístup na internet je zpravidla za poplatek umožněn v hotelech vyšších kategorií. Prověřte si, prosím, u popisu jednotlivých hotelů. Ve většině pobytových míst fungují i internetové kavárny. V naléhavých případech lze prostřednictvím delegáta sjednat přístup na internet za poplatek v kanceláři místní partnerské organizace.


Elektřina
V navštívených oblastech zpravidla střídavý proudo napětí 110 V. Americká norma zásuvek s plochými kolíky. Tzv. přechodky je lépe pořídit si předem. V Dominikánské republice je většinou můžete zakoupiti na místě za cenu 1 - 2 USD. Ve všech zemích regionu dochází k výpadkům dodávek elektrické energie, i když v Dominikánské republice to nebývá obvyklé. Hotely vyšších kategorií mají většinou propodobné případy záložní zdroje energie, které však dlouhodobější nebo vážnější výpadky nemusí vždy plně nahradit.


Místní zvláštnosti ubytování
Hotelové pokoje jsou zpravidla vybaveny dvojitými postelemi (tzv. „letišti“) různých rozměrů od běžných tzv. double-beds přes širší queen size-beds až po nejširší king size-beds. V některých hotelech je v této souvislosti uplatňována kategorie tzv. „amerického dvoulůžkového pokoje“, s dvěma širokými postelemi rozměru queen-size. Do takových pokojů nejsou umisťovány přistýlky a dítě nebo až 2 děti spí na postelích společně s rodiči.


Pláže – Plavání
Pláže jsou populárním místem víkendového odpočinkumístních obyvatel. Také během svátků jako jsou Vánoce, Nový rok, Velikonoce nebo 1. květen jsou pláže oblíbeným cílem návštěv Dominikánců a také turistů z dalších zemí regionu, zejména v oblasti Boca Chica a Juan Dolio, která není daleko od hlavního města. Vzhledem k silným podmořským proudům podél některých pláží se nedoporučuje plavat daleko do moře a být opatrný při provozování vodních sportů jako je např. plachtění nebo windsurfing.
Opalování „nahoře bez“ se setkává mezi místními obyvateli v navštívených místech někdy s nesouhlasem a nelze proto doporučit jej praktikovat. Pláže v letoviscích, která jsou součástí nabídky, jsou charakterizovány jako bezpečné, což nevylučuje obvyklou dávku obezřetnosti jako prevenci proti kapesním krádežím a běžné drobné kriminalitě.


Placení
Ke směně na místě jsou nejpraktičtější USD nebo EURA v hotovosti nebo cestovní šeky v USD i v EUR (je třeba počítat s určitým odpočtem za bankovní operaci). Běžný účet v hotelu i nákupy v nákupních střediscích lze obvykle hradit kreditními kartami jakojsou VISA a EUROCARD/ MASTERCARD. Směnný kurs je ve směnárnách lepší než v hotelech.


Spropitné
Spropitné je naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytování služeb. Při obsluze,v restauracích, u kadeřníka apod. je očekáváno spropitné ve výši 10 -15% účtu, za odnesení zavazadel 1 - 2 USD podle kategorie hotelu, uklízečce hotelového pokoje obvykle 5 USD/ pokoj /týden.Není neobvyklé, že ochota poskytnout spropitné se odrazí na kvalitě obdržených služeb. Samozřejmě je však rozhodnutí ohledně spropitného naprosto ve Vašich rukou.

 

Průměrné teploty:vzduch | voda
listopad30°C | 28°C
prosinec29°C | 27°C
leden28°C | 27°C
únor28°C | 26°C
březen29°C | 26°C
duben29°C | 27°C
květen30°C | 28°C

 

PRAKTICKÉ INFO 
MěnaDominikánské peso (RD$)
Časový posun-5 hodiny (-6 v době platnosto letního času)


Cestovní doklady

Při turistických cestách do Dominikánské republiky není vyžadováno pro držitele cestovních pasů ČR  vstupní vízum. Po příletu na cílové letiště je třeba zakoupit tzv. turistickou kartu za cenu 10 USD nebo 10 EUR v hotovosti/ osobu včetně dětí. Kartu je třeba vyplnit podle vzoru, který je součástí Vašich cestovních dokladů, a její vrácenou část uschovat pro odjezd ze země. Cestovní pasy musí být platné minimálně 6 měsíců po datu ukončení zájezdu. Dominikánské pohraniční orgány požadují samostatné cestovní  dokumenty – pasy s aktuální fotografií - i pro děti.

Držitelé cestovních dokladů jiných států než ČR jsou povinni zajistit si potřebné doklady k cestě u  příslušného velvyslanectví nebo konzulátu.

 

Řadit dle:
123456789
318 položek, 32 stránek

Dominikánská republika, Sportovní zájezdy - Dominikánská republika, Golf

CATALONIA ROYAL BAVARO - golf *****

Hotel Catalonia Royal Bavaro je považován za jeden z nejluxusnějších hotelů a může se pyšnit službami na velmi vysoké úrovni. Hotelový komplex se nach...

cena od: 23 484.00 Kč

Dominikánská republika, Dominikánská republika, Bayahibe

Viva Dominicus Beach ***

klidná. Stejnojmenná rybářská vesnice cca 4 km. Restaurace a bary 50 m od hotelu. Letiště Punta Cana 100 km, letiště La Romana cca 18 km.

cena od: 23 635.00 Kč

Dominikánská republika, Dominikánská republika, Bayahibe

Be Live Collection Canoa ****

klidná. V okolí se nachází pouze 4 další hotely. V nádherném prostředí, národní park Parque Nacional del Este pouhých 500 m. Saona island na pobřeží B...

cena od: 26 287.00 Kč

Dominikánská republika, Dominikánská republika, Bayahibe

Viva Wyndham Dominicus Palace ***

klidná. Restaurace a bary cca 50 m. Místní centrum cca 3 km. Letiště Punta Cana cca 100 km. Transfer z letiště cca 2 h.

cena od: 26 290.00 Kč

Dominikánská republika, Dominikánská republika, Punta Cana

Whala! Bavaro ***

Menší hotel Whala! Bavaro je určený pro nenáročnou klientelu, hotel obklopuje tropická zahrada a pláž s bílým pískem. Mezinárodní letiště v unta Caně ...

cena od: 26 694.00 Kč

Dominikánská republika, Dominikánská republika, Bayahibe

Catalonia Gran Dominicus ****

klidná, hotel se nachází na východním pobřeží Dominikánské republiky, uprostřed tropické zahrady. V blízkosti leží národní park v Letiště Punta Cana c...

cena od: 27 390.00 Kč

Dominikánská republika, Dominikánská republika, Punta Cana

Vista Sol Punta Cana ****

Hotel Vista Sol unta Cana má 470 pokojů, nachází se na jedné z nejpěknějších pláží v Dominikánské republice - Bavaro, hotel obklopuje krásná tropická...

Dominikánská republika, Dominikánská republika, Punta Cana

Sunscape Bavaro Beach Punta Cana (ex. Barcelo Dominican Beach) ****+

Sunscape Bavaro Beach unta Cana obklopuje pěkná tropická zahrada, palmový háj a pláž Bavaro s jemmným bílým pískem. Hotel je vzdálen jen 25 km od leti...

Dominikánská republika, Dominikánská republika, Punta Cana

Natura Park Beach Eco Resort and Spa ****

Hotel Natura ark Beach Eco Resort and Spa leží v pěkné tropické zahradě plnou rostlin a palem, u hotelu je pěkná písčitá pláž s bílým pískem. Golfové ...

Dominikánská republika, Dominikánská republika, Punta Cana

Be Live Collection Punta Cana *****

Hotel Be Live Colection unta Cana se nachází ve východní části karibského pobřeží unta Cana, přímo na pláži, chráněný korálovým útesem a obklopený tro...

123456789
318 položek, 32 stránek
  • letenky

Dostupné destinace

Radio jih